Newey sváděl u McLarenu "hořkou bitvu".

16. dubna 2006 v 19:46 |  ✮ ZPRÁVY
Newey sváděl u McLarenu "hořkou bitvu".
Adrian Newey potvrdil, že jeho dny u McLarenu začínaly být sečteny již v závěru sezóny 2003 a sám toto období nazývá "hořkou bitvou".
Již v minulosti se Newey netajil tím, že konec sezóny 2003 a sezóna 2004 byly obdobím, na které by ve Wokingu nejraději rychle zapomněli. Po pohromě, kterou pro tým byl vůz MP 4-18A, který se nikdy nepostavil na startovní rošt se začala do té doby takřka neotřesitelná pozice Adriana Neweye otřásat v základech.
V rozhovoru pro květnové výdání měsíčníku F1 Racing vrací Newey úder svému bývalému šéfovi Ronu Dennisovi, který se nedávno vyjádřil, že svůj díl na loňském nepřesvědčivém výkonu stáje měla do jisté míry i skutečnost, že si Newey během sezóny užíval dovolené o délce 2,5 měsíce.
"Ano, měl jsem v roce 2005 více dovolené, než obvykle." řekl Newey, který byl od roku 1997 technickým ředitelem McLarenu. "Ale to co stálo za odstoupeními v minulé sezóně stojí něco zcela jiného a to konec roku 2003, kdy jsme s McLarenem sváděli hořkou bitvu o to jakým směrem půjdeme s vozem pro rok 2004.
Z celé té situace jsem tak trochu přišel o iluze. Vše způsobilo uvedení vozu MP4-19A, který byl přepracovaným a modifikovaným 18A a já jsem cítil, že na něm byly převzaty i chyby z 18A.
Mohli jsme, a já jsem přesvědčen, že jsme měli přímo postavit 19B a pokud bychom vyjeli na začátku sezóny 2004 s vozem 19B, tak myslím, že bychom měli zcela jinou sezónu.
Nemyslím, že bychom získali titul, ale určitě bychom získali více vítězství."
V roce 2004 získal McLaren jediné vítězství zásluhou Kimiho Räikkönnena v belgickém Spa Francorchamps. Celá sezóna byla ve znamení fantastického Ferrari F2004, které sedlali Michael Schumacher a Rubens Barrichello.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama