Nico Rosberg

9. března 2008 v 12:48 | F1sports |  ✮ Jezdci
Nico Rosberg
Nico Rosberg má závodní původ a talent něco dokázat v F1, ale stejně jako ostatní jezdci předvedl, že život v F1 není jednoduchý, když začné srovnávání.
Nico, syn mistra světa z roku 1982 Kekeho, začal svou kariéru v motokárách, kde zvítězil v roce 1996 v Regional Côte d'Azur mini-kart Championship a přesunul se do francouzského a severoamerického šampionátu v roce 1997, resp. 1998.
V následujícím roce vstoupil do juniorského evropského šampionátu, kde skončil čtvrtý.
V dalších dvou letech získal druhé místo v evropském motokárovém šampionátu Formula A a v roce 2001 se pak stal vítězem světového šampionátu Super A.
Přestoupil do Formule BMW ADAC, kde ihned zvítězil, předtím než se v roce 2003 přesunul do Eurosérie F3. Během dalších dvou let nastřádal čtyři vítězství.
V roce 2005 vstoupil do GP2 a s týmem ART získal hned v první sezóně titul. Zároveň se stal testovacím jezdcem týmy BMW-Williams.
V roce 2006 pak vstoupil do F1, kde se stal druhým jezdec po boku Marka Webbera. Hned v prvním závodě se mu podařilo zajet nejrychlejší kolo závodu. Jeho první sezóna však příliš úspěšná nebyla, dokázal získat už pouze jeden bod navíc, navíc se potýkal s velkou nespolehlivostí vozu.
V roce 2007 zůstal Rosberg s Williamsem, kterému se podařilo překonat neúspěchy z předchozí sezóny a zlepšit se. Samotný Rosberg také viditelně dospěl jako jezdec a v paddocku si vytvořil takové jméno, že po něm na konci roku toužil McLaren. Němec však zůstal věrný Williamsu.
Národnost:německáDatum narození:27.06.2975
Rodiště:Wiesbaden, NěmeckoBydliště:Německo
Výška:178Váha:71
Starty:35Body:6
Vítězství:
Pole positions:0
Nejrychlejší kola:1Stupně vítězů:0
První GP:Bahrajn 2006
První vítězství:-
Titul šampiona:-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama