Narain Karthikeyan

7. března 2011 v 19:42 | f1news |  ✮ Jezdci
http://topnews.in/sports/files/Narain-Karthikeyan_2.jpg

Narain, jméno, jež v Indii zná každý fanoušek Formule 1, je loňský jezdec World Series Nissan, kde soutěžil s týmem Tata RC Motorsport. Celkově v šampionátu skončil se 100 body na šesté pozici. Má většinu fenomenálních vlastností, kterými se mohou pochlubit jen ti nejlepší jezdci rychlých kol. Patří mezi ně ty, které často zmiňovaly zahraniční motorsport časopisy: výjimečný talent, fantastická rychlost, extrémní kontrola nad vozem a neporazitelný styl.


Narain je již nyní přezdíván "Nejrychlejší Ind na světě". Kumar Ram Narain Karthikeyan je na nejlepší cestě stát se prvním indickým závodním jezdcem Formule 1. Narodil se 14. ledna 1977. Je studentem prestižní závodnické školy ELF Winfield Racing School a také má dokončené obchodně administrativní vzdělání. Jméno Karthikeyan není v motosportu tak neznámé. Nejvíc jej zatím proslavil jeho otec G.R. Karthikeyan, jenž je bývalým Indickým národním šampiónem v Rallye.

Narain se chtěl přiučit více evropskému závodění a tak vstoupil do ELF Winfield Racing School ve Francii. To je prestižní závodnická škola, která odchovala taková esa, kterými bezesporu jsou Alain Prost či Damon Hill. Z jeho zdejších výkonů je možné potvrdit jeho neobyčejný talent a cit k závodnímu autu. Je jedním z finalistů soutěže Pilote Elf Competition for Formula Renault roku 1992. To mu bylo teprve patnáct let. Od této doby je jeho hlavním cílem vstup do Formule 1. Byl by zcela prvním Indem na této dlouhé cestě ke slávě. Celý národ mu drží pěsti a přeje si, aby již brzy mohli skandovat jeho jméno v ochozech závodních okruhů nebo u televizních obrazovek.

Avšak, Narain již v kokpitu vozu Formule 1 seděl a dokonce již závodní vůz testoval. Jeho první zkušeností bylo testování vozu Minardi, Jaguar a Jordan. Finanční giganti, kteří této hvězdě pomáhají v cestě k Formuli 1 jsou společnosti Tata Group, Tyre Major JK Tyre, Red Bull a Speed & Bharat Petroleum, jeden z velkých zástupců na trhu s ropou. Závodění je velmi náročný sport, vyžadující intenzivní koncentraci a zdatnou fyzičku. Narain se snaží udržovat v přísném režimu fyzické a mentální kondice. Jeho sponzoři do něj vkládají obrovské naděje, to se projevilo i nyní, kdy se jedná o jeho angažmá u týmu Jordan Grand Prix, kde by mohl letos jezdit jako týmový jezdec č. 1.

Uvidíme, zda se ve světě Formule 1 objeví další exotická národnost, kterých již zde bylo velmi mnoho. Přesto však ne všechny a je potřeba královnu motosportu stále zpestřovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama